Implant Nedir?

Dental implant doğal diş kökünüz gibi fonksiyon görür.

Dental implant diş kayıplarının en iyi telafisidir. İmplant tedavisi (diş ekme), eksik olan dişlerin işlev ve estetiğini tekrar sağlamak için çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür.

Geleneksel kron, köprü ve total protezlere göre çok daha güvenli, işlevsel alternatif tedavi şeklidir.

Çekilen dişin bir vida ile yerine konması artık herkes tarafından bilinmekte ve talep edilmektedir. İmplantlar dokulara uygun, son derece dayanıklı ve ileri teknoloji ürünü olmakla birlikte görünümü ve sizde verdiği his o kadar doğaldır ki genelde varlıklarını hissetmezsiniz.

Arayın Yardımcı Olalım 05305558866


İnsan Vücuduyla Mükemmel Uyum...

 

Vücut içinde kullanılacak implant malzemeleri, vücudun doğal bir elemanının yerini alabilen ve biyolojik olarak vücutla uyumlu (biyouyumlu) titanyum materyallerdir.

İmplantların insan vücudu ile biyouyumluluklarının yüksek olması, vücut içerisinde mükemmel bir dayanıma ve kemikle hızlı bir şekilde bütünleşebilen (osseointegrasyon) nitelikte yüksek performans materyallerdir.


İmplant Uygulama Aşamaları Nelerdir ?

• İmplant operasyonları anastezi altında kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.
• Operasyondan sonra, implant ile kemiğin kaynaşması için (osseointegrasyon) 2-3 ay kadar beklenir. Genelde birinci operasyondan sonraki dördüncü ayda tedavi sona erer. Bu süre boyunca geçici protezlerle günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.
• Daha sonra bu implantlar üzerine, birkaç seans süren bir uygulama ile protezler yerleştirilir.

 


Her Yaşta Hasta İçin Uygun mudur?

 

Her yaş ve her çene kemiği ve her diş için uygun bir uygulama tekniği, implant tipi ve protez çeşidi mutlaka vardır.Çok sayıda diş kaybı olduğunda eğer kemik uygunsa bu dişleri sabit olarak bireye yeniden kazandırmak “implant” ile mümkündür.

İleri kemik erimesi ve kısmi ya da tüm diş kaybı olan bireylerde dahi farklı protez uygulamaları ile “sabit  diş“ kullandırmak mümkündür.


İmplant Tedavisinin Avantajları
Geleneksel tedavi yöntemlerine göre sağlıklı dişlere zarar verilmeden uygulanan implantlar ömür boyu doğal görünümlü mükemmel estetik ve konfor sunar.
Duygusal Sağlık
Sağlıklı ve güzel dişler kendine güveni sağlar
Fiziksel sağlık
Sağlıklı dişler, besleyici bir diyetin sürdürülmesine yardımcı olur.
Estetik katkı
Sağlıklı dişler, doğal yüz görünümünüzü destekler.

• Anatomiyi korur. Diş kaybınız varsa, zamanla kemik küçülmeye başlar. Sağlıksız kemik kaybı çene çizginizin geri çekilmesine ve yüz yapınızın değişmesine sebep olur. Dental implantlar çene kemiğinin bozulmasını önler ve böylece yüzünüzün doğal şeklini korur.

• Dişlerinizin sağlıklı kalmasını sağlar. Köprüye göre daha iyi ve uzun süreli alternatif olan dental implantlar eksik dişin yanındaki sağlıklı dişlere zarar vermez. Doğal dişleriniz zarara uğramaz.
• Güven. Sağlam yerleştirilen dental implantlar kaymaz ve oynamaz. Bu takma dişlerin uyum eksikliği, çiğneme tahrişi ve sinir uçlarından gelen acı gibi bazı problemlerinizi ortadan kaldırır. Sonuçta çok daha rahat, güvenli ve sıkıntılardan uzak olursunuz.
Diş Kayıpları
* Estetik görünüm bozulur * Çiğneme fonksiyonu kaybı olur * Kemik erimesi başlar
Geleneksel Tedavi Yöntemleri
* Diş kesim gerekebilir * Uzun dönem kemik kaybı olur * Estetik problem yaşanabilir * Hijyen sorunu oluşabilir
İmplant Tedavisi
* Diş kesimi gerektirmez * Kemik kaybı önlenir * Estetik ve fonsiyon yeniden kazandırılır * Hijyen problemi yaşanmaz

İmplantın Yapılması

İmplantın yapılma süresi yaklaşık olarak 10-30 dakika arasındadır. Önce dişetinde açılan kesiyle kemiğe ulaşılır. İmplant ölçüne göre çene kemiği hazırlanır ve implant vidalanır.

Üst yapıların yapılabilmesi için implantın çene kemiğine kaynaması gerekmektedir. Bu süre normal kemik ve operasyonlar için 1-3 ay arasında değişmektedir.

Arayın Yardımcı Olalım 05305558866 (Türkiye Geneli)


Protezlerin Hazırlanması

Yapılan implant çene kemiğle bütünleştikten sonra sıra protezlerin hazırlanmasına gelir. Ağız içinden alınan ölçü ve renk hedeflemesi yapıldıktan sonra protezler porselen laboratuvarlarında teknisyen tarafından gerçek dişlerinize uygun ve estetik bir şekilde hazırlanır. Hasta ağzındaki provalardan sonra son şekli verilir.

 

Üst Yapıların Yapılması

Son aşamada çene kemiğine kaynayan titanyum implantın üzerine kuron dediğimiz porselen veya zirkonyumdan yapılan dişler laboratuvarda hazırlanır. Hasta ağzından alınan ölçüye göre yapılan bu kuronlar yada protez dişler implant üzerine vidalanarak ya da yapıştırılarak oturtulur.  Dişlerine kavuşan hastaya dişhekimi uyarılarını yaptıktan sonra işlem tamamlanmış olur.

Arayın Yardımcı Olalım 05305558866 (Türkiye Geneli)